Zpět na » 1. hokejová liga » Táborští hokejisté doma obstáli, sezonu ještě zabalit nechtějí

1. hokejová liga - Táborští hokejisté doma obstáli, sezonu ještě zabalit nechtějí

Článek
Táborští hokejisté doma obstáli, sezonu ještě zabalit nechtějí © Petr Kraus, fotokraus.cz - Hráči Tábora.

0

Líbilo se

16.02. 13:15 -

Táborským hokejistům se v jejich první premiérové sezoně ještě končit nechce. Po dvou porážkách na ledě osmifinálového soupeře z Kadaně se v pondělí dokázali vyburcovat k velmi bojovnému výkonu a po vítězství 3:1 snížili své zápasové manko na 1:2. Čtvrtý duel je čeká dnes od 18 hodin opět na domácím stadionu.

Úleva, spokojenost i odhodlání vrátit osmifinálové boje k rozhodující bitvě na sever Čech, to všechno vyzařuje z pozápasových hodnocení domácích aktérů pondělního střetnutí.

Jaroslav Pařízek, trenér HC Tábor: „Ukázali jsme, že tu morálku a vůli máme a sérii ještě vzdávat nechceme. Trochu jsme se s tím museli poprat. V Kadani hrálo všechno proti nám, doma jsme šli ale úspěchu naproti, byli jsme kolektivnější a ty tři góly jsme tam dotlačili. Hokej v play-off není o kráse, ale o nasazení, disciplíně a tvrdé práci. Nám se to v tomto zápase povedlo zúročit. Maximálně jsme se zlepšili v defenzívě. Několik hráčů nám tam sice stále chybí, ale útočníci nám pomáhali přesně tak, jak jsme si to představovali. Samozřejmě je jasné, že nemůžeme takto silného soupeře šedesát minut válcovat. Byly tam chvíle, kdy měli hosté navrch, třeba v úvodu druhé třetiny. V těchto fázích chytal fantasticky Kuba Kovář. Uklidnil nás první gól, takový ten stres z toho, že nám může skončit sezona, pominul. Předtím to byla půl zápasu spíše přetahovaná a čekalo se, kdo dá vedoucí gól. Naštěstí jsme to byli my. A potyčky v závěru? To patří k play-off. Obvykle soupeř, který prohrává, vyhledává takové situace a emoce pracují. V těchto chvílích je potřeba udržet nervy na uzdě. My jsme měli závěr pod kontrolou a Kadaň už se k ničemu nedostala.“

Jakub Kovář, brankářská opora „Kohoutů“: „Utkání musím hodnotit kladně. Myslím si, že jsme hráli to, co jsme chtěli a soupeře jsme k ničemu nepustili. Celý zápas jsme odehráli zodpovědně, což se nám v Kadani nedařilo. Zvítězili jsme zaslouženě. Ve druhé třetině jsme byli trochu v útlumu, naše hra spadávala do takové nedbalosti a soupeř si vytvořil několik šancí. Naštěstí jsme se z toho dostali. Teď nás čeká utkání o všechno a samozřejmě se v něm pokusíme vybojovat pátý zápas.“

Luboš Rob, nejzkušenější hráč táborského týmu: „Museli jsme začít hrát podstatně disciplinovaněji a dodržovat stanovenou organizaci hry. Právě to jsme v Kadani naprosto postrádali. Tam to bylo z naší strany jakoby bezstarostné, nechtěli jsme ani tak vyhrát, jako si zahrát. Teď už si to každý uvědomil. V určitých fázích zápasu to sice od nás bylo takové svázané, třeba na začátku druhé třetiny. Důležité ale bylo, že jsme hráli pozorně v defenzívě a trpělivě čekali na gól. Jak vidíte, vyplatilo se nám to. Ve čtvrtém zápase pro nás samozřejmě neexistuje nic jiného, než vítězství. Všichni se chceme poprat o šanci sérii ještě otočit.“

Kam dál?

David Derka / hctabor.cz/hokejportal.cz

Linkuj si! Jagg.cz Del.icio.us Top články Digg.com Facebook.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Témata článku
Reklama
Reklama
Hokejportal.cz
Související odkazy
Nejnovější články
Kontaktujte nás | Partneři | RSS | Hokejportal na vaše stránky | FotbalPortal |

© 2006 - 2008 MITON CZ, s.r.o. © MediaFAx. © Publikování nebo další šíření obsahu Hokejportal.cz je bez písemného souhlasu společnosti MITON CZ, s.r.o. zakázáno.

Tipsport Extraliga, 1. Liga, Slovensko, Reprezentace, SM Liga, Elitserien, MS 2012, KHL, NHL, DEL, EBEL, European Trophy, Euro Hockey Tour, Hokej, Tipovačka, Video, Soutěž

Miton

Reklamní systém AdMarket Inzerujte na Hokejportal.cz a na spřízněných portálech. Máme pro vás 1 000 000 reálných uživatelů. Chci vědět víc!